BYT grand koliba

.projekt: 2022/2023
.typ projektu: architektonická štúdia / realizácia interiéru na kľúč
.lokalita: Rezidencie Grand Koliba , Bratislava
.podlažná plocha: 85,6 m2

.fotografie: Lenka Némethová

Mestský 3i byt s výhľadmi na panorámu Bratislavy bol navrhnutý v modernom štýle s využitím prírodných materiálov a minimalistického dizajnu. Celková koncepcia návrhu bytu vychádza primárne aj z jeho využitia, a síce byt bude zo začiatku určený k prenájmu. Preto bolo cieľom vytvoriť interiér, ktorý bude na jednej strane spĺňať požiadavky nadštandardného bývania podľa moderných trendov a na druhej strane bude splnený finančný limit, ktorý ale nepôjde na úkor kvality a finálneho vizuálu.

Funkčne je byt rozdelený na dennú a nočnú zónu. Denná zóna je tvorená vstupným priestorom, chodbou a priestrannou obývacou miestnosťou spojenou s kuchyňou. Prioritou návrhu bolo umocnenie otvoreného priestoru, pričom dominantným prvkom je integrovaná nábytková zostava, ktorá plynie celou vstupnou časťou a plynule prechádza do obývacej časti a chodby. Optickému rozšíreniu vstupnej časti napomáha zrkadlová stena, ktorá je súčasťou nábytkovej zostavy a výrazný akcent tvorí lamelový obklad tiahnuc sa pozdĺž celej steny v obývacej časti.

Celkový priestor bytu dopĺňa spálňová časť, tvorená z dvoch izieb, hygienického zázemia a šatníka, ktorý je situovaný za otvárateľnou nábytkovou konštrukciou, ktorá vizuálne neprerušuje jednotnú líniu nábytkovej zostavy. Priestor spálne sa vyznačuje použitím nábytkového obkladu a zrkadlovej steny, ktoré sú súčasťou A-typovo navrhnutej postele s nočnými stolíkmi s integrovaným bezdrôtovým nabíjaním.

Hygienické zázemie bytu vizuálne kombinuje tmavé obklady, ktoré zjemňuje použitie drevenej dyhy na nábytku. Priestory hygieny rozširujú zrkadlové plochy na kúpeľňových nábytkových zostavách.

V interiéri prevládajú svetlé farby a prírodné materiály. Drevená dubová podlaha plynie celým obytným priestorom. Pri zariaďovaní interiéru sa kládol dôraz na detaily a kvalitu použitých nábytkových prvkov.