BYT s výhľadom / sky park

.projekt: 2021
.typ projektu: architektonická štúdia / realizácia interiéru na kľúč
.lokalita: Bratislava / Sky Park
.podlažná plocha: 115 m2

.fotografie: Pavel Kudiváni/ Kudivani Photography

Byt "Sky Park positive" s výhľadmi na panorámu mesta.

Medzi priority patrilo vytvorenie množstva odkladacích priestorov. Odstránenie časti interiérovej priečky medzi chodbou a kuchyňou vytvorilo požadovaný priestor a súčasne umožnilo rozšíriť prechod do dennej časti bytu.

V takto rozšírenom priestore vzniklo miesto pre integrovanie nábytkovej zostavy, ktorá plynie celou vstupnou časťou, až do kuchyne.

Dennú zónu bytu dopĺňa textilný obklad stien s akcentujúcimi mosadznými líniami. Mäkký povrch tvorí tiež textilné tienenie rozsiahleho presklenia. Mobiliár s mosadznými prvkami, prispôsobený jednotnému materiálovému riešeniu, dotvára detaily v priestore.

V spálňovej časti tvorí výrazný akcent lamelový obklad umiestnený za čelom postele. Miestnosť dotvára už spomínaný textilný obklad s mosadznými líniami.

Súčasťou bytu je minimalisticky riešená pracovňa s bielym zariadením.

Dominantným materiálom v priestore je drevená dyha použitá na nábytkových zostavách a lamelovom obklade tiahnucom sa pozdĺž chodbovej časti bytu. Optickému rozšíreniu vstupnej časti a zvýrazneniu lamelového obkladu napomáha priebežná zrkadlová stena vo vstupnej zóne.

Do nábytkovej zostavy je zakomponovaný aj nábytok pre domácich miláčikov.

Hygienické zázemie bytu vizuálne kombinuje tmavé obklady s výraznou kresbou, ktoré zjemňuje použitie drevenej dyhy na nábytku. Priestory hygieny rozširujú zrkadlové plochy na kúpeľňových nábytkových zostavách.