BYT TKN

.projekt: 2023
.typ projektu: architektonická štúdia / realizácia
.lokalita: Bratislava
.podlažná plocha: 75,5 m2

.fotografie: Pavel Kudiváni

Priestor 3i bytu v centre mesta sa vyznačuje materiálovou a odtieňovou ľahkosťou. V rámci stavebných úprav došlo ku komplexnejšiemu riešeniu a úprave dispozície. Ako najväčší zásah bola realizoavaná nová poloha priestoru kuchyne, ktorá v návrhu tvorí spoločný priestor s obývacou miestnosťou. Tento spoločný priestor vznikol odstránením deliacich priečok oddeľujúcich priestory  pôvodných izieb. Pôvodná poloha kuchyne je využívaná ako detská izba. Funkčne sa tak priestor rozdelil na dennú a nočnú zónu, obe spolu komunikujú prostredníctvom hygienického zázemia a vstupných priestorov.

Dominantu priestoru tvorí nábytková zostava plynúca priečne priestorom bytu. Pôdorysne je umiestnená v centrálnom priestore celej dispozície a zasahuje tak do vstupných, chodbových či priesotrov spojenej obývacej izby s kuchyňou. V rámci zostavy sú integrované spotrebiče ako napr. sušička práčka chladnička... Zostava je prerušená je chodbovou komunikáciou. Na túto zostavu sa napájajú zvyšné nábytkové zostavy, či už je to kuchynská linka alebo obývačková TV zostava.

Materiálovo sa byt vyznačuje spojením drevenej podlahy ukladanej do stromčekového vzoru v kombinácii s priznanými betónovými konštrukciami a nábytkovými zostavami v odtieňoch šedej.